Intimita v ložnici – v ložnici nejvíce záleží na správné volbě svítidla, resp. vhodného krytu. Ložnice je místem, kde bychom neměli být umělým světlem vůbec rušeni a jeho intenzita by měla být taková, aby nás příjemně naladila a uvolnila. Volíme slabší světelný zdroj s teplou bílou barvou pod 3000 K a na nočních stolcích nebo nad nimi s polohovatelným otáčivým stínidlem. Jako zdroj světla můžeme vybrat LED žárovky s paticí E14 nebo některou z bodových LED žárovek GU10, či slabší kompaktní zářivku o příkonu do 10 W. Do ložnic a obývacích pokojů se také hodí stmívatelné žárovky a zářivky.
Osvětlení v dětském pokoji – děti školního věku potřebují psací stůl mít umístěný tak, aby si nestínily, a zároveň nebyly pod rušivým vlivem slunečních paprsků prosvítajících skrze okno. Co se týče umělého osvětlení, nad stolem může být zavěšeno stropní zářivkové svítidlo a na pracovní desce lampička s nastavitelnou polohou vzhledem k aktuálním potřebám při psaní a kreslení, nebo při hraní. Zatímco stropní svítidlo, které slouží jako orientační a nemělo by působit rušivě, by mělo být v teplé bílé barvě cca 3200 K, nad psacím stolem je pro práci vhodnější neutrální až studená bílá zhruba 4500 K. V lampičce může být umístěna LED žárovka nebo kompaktní zářivka, dostatečně zakrytá proti oslňování.
Kuchyně je pracoviště – v některých kuchyních bývají jejich součástí jídelní kouty, tam musíme dbát na dostatečně teplé barvy, které neruší, a navozují příjemný pocit v průběhu konzumace pokrmů. Nad kuchyňskou linkou, sporákem a dřezem však musí být studený odstín a v co nejvyšším indexu podání barev Ra, vyšším než 85. To je důležité pro vnímání skutečné barvy surovin pro přípravu jídel, zvláště ovoce a zeleniny, kde se lépe rozlišují případné nedostatky, jako je hniloba a plísně. Studená bílá také zlepšuje soustředění na práci, zvyšuje pozornost a eliminuje pocit únavy.